2022-10-01, šeštadienis, 12:04.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:35, leidžiasi 19:06, dienos ilgumas 11:30.

Darbas Raseinių ligoninėje išlieka intensyvus (2)

Darbas Raseinių ligoninėje išlieka intensyvus

Raseinių ligoninės direktoriaus Vidmanto Merkliopo teigimu, šiuo metu darbas tiek COVID-19 poskyryje, tiek kituose skyriuose vykdomas intensyviai. Kasdien į įstaigą patenka pacientai, kuriems reikalinga skubi ambulatorinė ar stacionarinė pagalba bei potencialiai infekuoti asmenys.

 

   Raseinių ligoninėje Skubiosios pagalbos skyriuje yra įsteigtas COVID-19 poskyris, kuriame tyrimų atsakymų laukia vidutinio sunkumo ir sunkios būklės galimai COVID-19 infekuoti pacientai, atvežti greitosios medicinos pagalbos. Tokiems asmenims yra skirtos vienvietės palatos su deguonies tiekimu ir moduliniai nameliai. Jeigu asmeniui nustatomas užsikrėtimas koronaviruso infekcija, įvertinus jo būklę, jis pervežamas stacionariniam gydymui į COVID-19 pacientams skirtą gydymo įstaigą (LSMU ligoninės Kauno klinikas, Kauno, Jurbarko, Kėdainių, Jonavos ligonines) arba išleidžiamas gydytis ambulatoriškai.

 

   Raseinių ligoninė, organizuojančios įstaigos – LSMU ligoninės Kauno klinikų sprendimu nebuvo priskirta nuolat gydyti COVID-19 liga sergančius pacientus. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, nuspręsta Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, kaip ir kitose slaugos ar globos įstaigose,  patvirtinus COVID-19 ligą pacientams jų  neperkelti į kitas gydymo įstaigas, bet stebėti būklę ir gydyti vietoje. Pablogėjus būklei, prireikus intensyvaus gydymo, pacientai perkeliami į COVID-19 ligą gydančias ligonines. Taip siekiama sumažinti viruso plitimo riziką.

 

   Ligoninė šiuo metu priima pacientus ne tik iš Raseinių, bet ir kitų rajonų. Daug pacientų atvežama iš Kėdainių ir Jurbarko. Anot direktoriaus, kitų rajonų pacientams yra teikiamos stacionarinės ir ambulatorinės, chirurginės, traumatologinės, vaikų, vidaus ligų sveikatos priežiūros paslaugos, nes minėtose ligoninėse priimami stacionariniam gydymui COVID-19 sergantys pacientai, taip pat yra daug sergančio medicinos personalo, todėl laikinai apribotas kitų paslaugų teikimas.

 

Lapkričio mėnesį Raseinių ligoninėje buvo gydyti 29 pacientai, kuriems nustatyta COVID-19 diagnozė, iki perkeliant į specializuotas ligonines. Lapkričio 24 d.  duomenimis, Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje yra 8 pacientai su COVID-19 diagnoze.

 

   COVID-19 infekcija yra pavojinga ne tik pacientams, bet ir personalui. „Šiai dienai (lapkričio 24 d.) po kontaktų su įtariamais ir sergančiais bei iš visuomenės turime sergančius 12 slaugytojų, 2 gydytojus, 6 slaugytojų padėjėjus ir kitus darbuotojus, dar 2 yra saviizoliacijoje. Tai dar labiau apsunkina darbą, todėl visiems rekomenduojame saugoti save ir kitus, riboti kontaktus ir į ligoninę kreiptis esant būtinosios pagalbos poreikiui“, – pažymi ligoninės direktorius.

Contact form

 

Daiva 2020-11-25 16:18:08 IP: 90.131.39.144

O ugdymo įstaigos veikia kontaktiniu būdu, kad ligoninė darbo nepritrūktų?

 

VYTAS 2020-11-24 22:54:34 IP: 78.58.43.40

Tai ka Ariogalaos poliklinika Merklopui IR Raseiniu ligoninei nepavaldi.Sitiek covid 19 ARIOGALOS poliklinikoje ir prieglaudoje,o spaudoje mirtina tyla.Gal cia MERKLOPO IR BAUTRONIO kerstas,kad MERLOPO nerinko vietiniai gyventojai i Seima,kad padarytas Milziniskas zidinys butent gydymo istagoje.Tikrai darosi idomu-juk jau 36 atvejai mazoje gyvenvieteje menki juokai

Šios dienos vardadieniai