2022-10-01, šeštadienis, 12:18.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:35, leidžiasi 19:06, dienos ilgumas 11:30.

Raseinių rajono gyventojai raginami imtis prevencinių veiksmų: užsiregistruoti profilaktiniams tyrimams

Raseinių rajono gyventojai raginami imtis prevencinių veiksmų: užsiregistruoti profilaktiniams tyrimams

Raseinių mobilus COVID-19 patikros punktas pajėgus atlikti ženkliai daugiau tyrimų per parą. Mobilaus punkto veiklą koordinuojančios įstaigos – Raseinių PSPC direktorė Violeta Užringienė pripažįsta, kad nėra išnaudojamos visos galimybės.

 

   „Atlikdami iki 40 tyrimų per parą mes nematome realios situacijos – viruso paplitimo masto visuomenėje ir negalime jo suvaldyti. Tačiau net ir tirdami mažą populiacijos dalį nustatome vis naujus užsikrėtimo atvejus.  Ši statistika neramina epidemiologus ir visus asmens sveikatos priežiūros specialistus. Nemažos dalies atvejų užsikrėtimo aplinkybės mūsų rajone nėra žinomos. Tai reiškia, kad virusas sparčiai plinta visuomenėje ir tikimybė užsikrėsti bet kurioje viešoje erdvėje stipriai išauga“, – teigia V. Užringienė.

 

   V. Užringienė prisimena, kad nuo COVID-19 protrūkio pradžios buvo nedelsiant sprendžiamas mobilaus punkto įsteigimo klausimas siekiant užtikrinti būtiną paslaugą gyventojams. Gydymo įstaigos, net ir susidurdamos su žmogiškųjų išteklių trūkumu, perorganizavo darbą tam, kad mobilus punktas dirbtų kuo efektyviau. Rotacijos būdu į mobilų punktą atvyksta dirbti specialistai iš skirtingų rajono gydymo įstaigų.  Mobiliajame punkte dirba trys žmonės – medikas (slaugytojas), koordinatorius ir padėjėjas. Anot direktorės, šie žmonės pasiruošę paimti žymiai daugiau ėminių.

 

   Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis pabrėžia, kad gyventojams yra sudarytos visos galimybės išsitirti dėl COVID-19. „Kiekvienas rajono gyventojas, nepriklausomai nuo to, ar jaučia simptomus, ar ne, gali atvykti į mobilų punktą ir išsitirti. Tiems, kurie neturi galimybės atvykti asmenine transporto priemone, sudarome sąlygas pasinaudoti Raseinių autobusų parko paslaugomis –  tereikia registracijos metu koordinatoriui pranešti, kad negalite atvykti ir ši problema bus išspręsta.“

 

   Meras priduria, kad tyrimams atlikti reikiamų terpių klausimas išspręstas. „Terpių turime pakankamai, gydymo įstaigos nuolat bendrauja su laboratorijomis, todėl esame pajėgūs atlikti tyrimus ne tik tikslinėms grupėms, bet ir visiems kitiems gyventojams. Svarbiausia, kad gyventojai tuo pasinaudotų. Šiandien pagrindinė prevencinė priemonė kovai prieš COVID-19 išlieka testavimas. Tik turėdami tikslius skaičius, matysime viruso paplitimo mastą ir galėsime užkirsti kelią jo plitimui, tad kiekvieno iš jūsų indėlis labai svarbus. Suprantu, kad gyventojai pavargo nuo karantino, tačiau labai prašau visų susitelkti ir kartu išgyventi šį sudėtingą laikotarpį. Jau kartą įrodėme, kad visi kartu galime stabilizuoti padėtį ir drastiškai sumažinti sergamumą šia klastinga liga.“, – teigė A. Bautronis.

 

   Siekiant užtikrinti sklandžią registraciją, Savivaldybė yra paskelbusi papildomą telefoną registracijai į mobilų punktą. Visi norintys atlikti profilaktinius tyrimus gali registruotis tiesiogiai tel. +370 691 18 818 Šiuo telefonu registruojami tik tie gyventojai, kurie nejaučia COVID-19 ligai būdingų simptomų ir neturėjo kontakto su patvirtintu atveju. Neigiamas tyrimo atsakymas gali būti reikalingas prieš pasinaudojant tam tikromis asmens sveikatos priežiūros paslaugomis. Šiuo telefonu registracija vykdoma darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.

 

   Registracija Karštąja koronaviruso linija vykdoma įprasta tvarka. Gyventojai, kurie jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus, turėjo kontaktą su patvirtintu atveju arba tiesiog nori išsitirti gali registruotis Karštąja koronos linija telefonu 1808 arba užpildyti specialią anketą interneto tinklalapyje 1808.lt.

 

   Lapkričio 19 d. duomenimis, 14 dienų sergamumo rodiklis Raseinių rajone 100 000 gyventojų siekia 672,5,  kai tuo tarpu lapkričio 6 d. jis buvo 291 atvejai 100 000 gyventojų.

Contact form

Šios dienos vardadieniai