2022-10-01, šeštadienis, 11:24.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:35, leidžiasi 19:06, dienos ilgumas 11:30.

Šiluvos teatro bienalė internete/Protestas: Internetinė (anti)utopija

2020-10-23, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Šiluvos teatro bienalė internete/Protestas: Internetinė (anti)utopija

Šiluvos teatro bienalė keliasi į internetinę erdvę. Šįkart kviečiame susipažinti su šiuolaikinio teatro ir medijų atstovais, minančiais savo kūrybinį kelią. #PROTESTAS – karantino įkvėptas ir režisieriaus Žilvino Vingelio su vizualinių eksperimentų teatru Kosmos Theatre inicijuotas eksperimentinis teatro projektas skirtas analizuoti teatro ribas ir prisitaikyti prie esamojo sudėtingo laikotarpio reaguojant į jį atvira, staigia ir aktualia teatrine kūryba. Internetinis gyvai aktorių tiesiai iš savo namų vaidinamas spektaklis leis šviežiai permąstyti šiuo metu naujai žmoniją užgriuvusias vienatvės, izoliacijos, socialinės distancijos, bendravimo internetu, įspūdžių susiaurėjimo, nežinomybės, baimės bei atsakomybės prieš kitus temas.

 


Specialiai šiam projektui sukurtos Godos Simonaitytės pjesės #PROTESTAS veiksmas mus nukelia į 2220-uosius metus bei utopinę Monaksijos valstybę (graik. Μοναξιά - „vienatvė“), kurioje 5 izoliacijoje gyvenantys žmonės ir dirbtinis intelektas susitinka internetinėje erdvėje tam, kad išmoktų prarastų socialinių įgūdžių bei susigrąžintų ilgainiui prarastas emocijas. Klaidžiodami po savo prisiminimus, analizuodami neįvardinamus bei vis rečiau jaučiamus jausmus, atvirai klausydamiesi vienas kito bei aptardami gimtosios šalies progreso idėjas grupelė pasiryžta daugiau nei šimtą metų Monaksijoje negirdėtai #PROTESTO idėjai.

 


Monaksija – uždara utopinė ypatingai moderni, taupi, ekologiška ir maksimaliai mechanizuota kolektyvinio turto betautė valstybė. Joje gyvenantys monaksiečiai – racionalūs, uždari, emocijas užgniaužę ir nuo vaikystės izoliacijoje bei socialinėje distancijoje gyvenantys žmonės. Monaksijos tikslas – siekti tobulumo. Šalies progresui ilgainiui pradėjęs koją kišti žmogiškumas buvo pradėtas suprasti, kaip liga, o žmogiškos emocijos - simptomais, kuriuos privaloma gydyti.

 


Ar mes galėtume gyventi pilnavertį gyvenimą be savo kasdienių, kad ir itin menkų ir kartais mus erzinančių emocijų? Ar mes galime būti laimingi pasiaukodami vardan aukštesnio tikslo? Ar izoliacija ir socialinė distancija nedaro mūsų dar jautresniais ir atviresniais vienas kitam? Besąlyginio mokslo progreso ir žmogaus vidinio gyvenimo darna – ar įmanoma tai suderinti? Žmogus - naikintojas ar gelbėtojas?

 


Internetinis spektaklis #PROTESTAS (pagal to paties pavadinimo Godos Simonaitytės pjesę)


#PROTESTO iniciatorius ir režisierius Žilvinas Vingelis


#PROTESTO videomenininkas Kornelijus Jaroševičius


#PROTESTO kompozitorius Andrius Šiurys


#PROTESTO dailininkė Dovilė Gecaitė


#PROTESTO aktoriai: Vilma Raubaitė, Šarūnas Banevičius, Gytis Laskovas, Deividas Breivė, Saulė Sakalauskaitė ir Kamilė Lebedytė


#PROTESTO partneriai Kauno miesto kamerinis teatras


#PROTESTO vizualas Deividas Breivė


#PROTESTO prodiuseris Kosmos Theatre (direktorius Darius Vizbaras, meno vadovas Žilvinas Vingelis)


Spektaklį nemokamai galėsite stebėti:
Kosmos Theatre Youtube | https://www.youtube.com/c/KOSMOSTHEATRE
Kosmos Theatre WEB | www.kosmostheatre.com


Spektaklio LIVE transliacijos vyks:
Spalio 24 d. 12:00 val.

Contact form

Šios dienos vardadieniai