2022-10-01, šeštadienis, 12:09.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:35, leidžiasi 19:06, dienos ilgumas 11:30.

Vėdinamų išorės sienų šiltinimas - Ką reikia žinoti?

2020-11-11, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Vėdinamų išorės sienų šiltinimas - Ką reikia žinoti?

Vėdinami fasadai darosi vis populiaresni ir šiandien konkuruoja su įprastine technologija, kada apšiltintos sienos tiesiog tinkuojamos. Dėl paprastos konstrukcijos ir didelio apdailos variantų pasirinkimo toks sienų šiltinimas yra plačiai naudojamas tiek statant naujus namus, tiek renovuojant senos statybos namus.

 

Fasadinės sistemos įrengtos su oro tarpu leidžia sienoms “kvėpuoti”, todėl karštomis vasaros dienomis tokios sienos mažiau perkaista, o žiemą drėgmė greičiau pasišalina.

Pagrindiniai vėdinamų išorės sienų privalumai

Vėdinamų fasadų sistemos padeda pasiekti tinkamą šiluminį balansą. Mikroklimatas pastato viduje bus visuomet komfortiškas, nesvarbu ar žiema ar vasara.
 

Oro tarpas konstrukcijoje garantuoja efektyvų drėgmės pašalinimą. Išorės apdaila apsaugo šiltinimo sluoksnį nuo išorinių veiksnių, o lietaus lašai patekęs ant šilumos izoliacijos paviršiaus išgarinamas per oro tarpą.
 

Vėdinamų fasadų sistemos padeda pasiekti tinkamą šiluminį balansą. Tai reiškia, jog mikroklimatas pastato viduje bus visuomet komfortiškas, bet kokiomis oro sąlygomis;

Tokios šildymo konstrukcijos sistemas yra paprasta įrengti, o darbai gali būti atliekami beveik ištisus metus. Rinkoje daugybė meistrų, kurie kokybiškai įrengs vėdinamą fasadą. Tyrimai rodo, kad net po 20 metų akmens vata vėdinaname fasade išlaiko puikias savybes.
 

Vėdinamų fasadų išorės apdailai siūlomas ypač didelis įvairių medžiagų, spalvų bei formų pasirinkimas, leidžia sukurti nepakartojamos architektūros sprendimus.

Kodėl apšiltinimui rinktis ROCKWOOL akmens vata?

 

Vėdinamo fasado sistemą sudaro karkasas, karkaso, apdailos ir izoliacinio sluoksnio mechaninio tvirtinimo elementai, termoizoliacinis sluoksnis, vėjo izoliacinis sluoksnis,  išorės apdaila.


ROCKWOOL akmens vata yra pagaminta iš natūralių žaliavų, jos nedega, nesukrenta, nekeičia savo matmenų, yra tvarios ir ilgaamžės.

 

Akmens vata apšiltinto ir nutinkuoto pastato sienos išdžius žymiai greičiau nei apšiltinto polimerinėmis medžiagomis.

 

Taip pat svarbu paminėti ir geras technologines fasadinių akmens vatos plokščių savybes – jomis galima pataisyti šiltinamos sienos nelygumus.

 

Šiltinant išorines sienas akmens vatos siūlės tarp sluoksnių turi persidengti. Visi plyšiai turi būti užkamšyti. Ypatingai svarbus tikslus darbas pastato kampuose ir angokraščiuose, kurie turi būti sandarinami specialiomis juostomis.

 

Šilumos izoliacijos storis yra parenkamas skaičiavimais ir priklauso nuo sienos laikančiosios konstrukcijos šiluminių savybių. A+ klasės pastatams storis yra 250-280 mm.

Contact form

Šios dienos vardadieniai